M_01
Styl loftowy – czy warto zaprosić go do domu? My uważamy, że tak. Przestrzeń loftowa to przestrzeń stymulująca, żywa i ciekawa. Odpowiednio skomponowane loftowe wnętrze kręci i zaskakuje, ale też spełnia wszystkie potrzeby swojego użytkownika.
Projekt wnętrza jak zawsze rozpoczęliśmy od analizy potrzeb Inwestora oraz potencjału pierwotnie zaprojektowanej przestrzeni. Szyty na miarę układ funkcjonalny stanowi podstawę dobrego projektu budynku czy wnętrza. Dla mieszkańców domu priorytetem były: przestrzeń na stół, który po rozłożeniu spokojnie zmieści 12 osób, kuchnia wyposażona we wszelkie udogodnienia umilające i przyśpieszające gotowanie, klimatyczna koza w salonie oraz dużo miejsca na przechowywanie ubrań.
Chcieli też mieć poczucie przestrzeni, co wymagało mocniejszej ingerencji w pierwotne założenia projektanta. W projekcie architektoniczno
– budowlanym przewidziane były między innymi klasyczne żelbetowe schody ulokowane w wąskim przedpokoju oraz mały nieustawny kącik telewizyjny.
Wnętrze domu zaprojektowaliśmy w sposób maksymalnie otwierający przestrzeń. Wszystkie masywniejsze meble i zabudowy ulokowane są przy koniecznych ścianach tak aby nie tworzyły barier dzielących przestrzeń. W ten sposób elementem, który skupi na sobie uwagę będzie centralnie ulokowany stół. Namówiliśmy również Inwestora na rezygnację z ciężkich schodów żelbetowych na rzecz lekkiej konstrukcji stalowo-drewnianej. Dodatkowym elementem powiększającym przestrzeń są oczywiście lustra. Ukryliśmy za nimi 2 spore szafy na ubrania. Zwieńczeniem działań mających na celu zmianę percepcji tej niewielkiej przestrzeni było zastosowanie drzwi z ukrytą ościeżnicą (podlinkować: https://www.interdoor.pl/drzwi-schowane-w-scianie/), które perfekcyjnie zlewają się ze ścianą.
Przestrzeń loftu to oczywiście nie tylko gabaryty, ale też szereg industrialnych detali. Jako element spajający całość postanowiliśmy wykorzystać czarną stal. Podpiera ona kuchnię, schody, umywalki,obramowuje przegrody. Dzięki niej pozornie różne pomieszczenia nabierają wspólnego charakteru. W lofcie nie mogło zabraknąć betonu. Na parterze pokazaliśmy żelbetowy strop oraz zastosowaliśmy posadzki żywiczne imitujące wylewkę. Całość ociepliliśmy ciemnym drewnem w wielu odsłonach, co nada przestrzeni domowego charakteru.
W tej na pozór surowej przestrzeni największą rolę zagrają dodatki – złoto, miedź, welur czy naturalna skóra stworzą unikatowy dom, którego realizacji nie możemy się doczekać.
Specyfikacja
- Zakres usług:
- projekt wnętrza
- Lokalizacja:
- Rzeszów
- Wielkość:
- 140 m2
Zainteresowany współpracą?
Porozmawiajmy
Umów się na bezpłatną rozmowę konsultacyjną, w trakcie której porozmawiamy o Twoim nowym projekcie.